HAKKIMIZDA

1998 yılında Ahmet Volkan KARA ve Hakan KARA, HVK MÜHENDİSLİK İNŞAAT MAKİNA ünvanlı şahıs firmasını kurmuşlardır. İnsana yakışır, kaliteli vasıflı konut ve işyerleri üreterek insanların istifadesine sunmak, mühendislik alanında bilgi ve tecrübesini geliştirerek müşterileriyle paylaşmak, vasıflı malzemelerin satış ve pazarlamasını yaparak hizmet etmek amaç ve gayreti içindedir. Firmamız büyümeyi hedeflemekte ve bu yönde gerekli stratejileri uygulamaktadır. Firma sahipleri 2011 yılında kurdukları POMZA İNŞAAT İTH. İHR. MADENCİLİK PAZ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. ile madencilik sektöründe ve dış ticaret konusunda faaliyet göstermek istemektedir. 2018 yılında HVK MÜHENDİSLİK İNŞAAT İÇ VE DIŞ TİCARET A.Ş. şirketini kurarak hedeflerini büyütmüştür.

 

Kurucuların kısaca özgeçmişleri şu şekildedir.


AHMET VOLKAN KARA – Firma Yetkilisi

1973 Sivas doğumludur. Evli ve iki çoçuk sahibidir. 1995 senesinde İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Öztan İnşaat Ltd. Şirketinin taahüdünde bulunan kooperatif ve yapsat inşaatlarında şantiye mühendisliği hizmetlerini yürütmüştür. Ağabeyi Hakan KARA ile halihazırda devam eden şirketleri ortak olarak kurmuştur ve yönetmektedir. Enerji Kimlik Belgesi Uzmanıdır.


HAKAN KARA – Firma Yetkilisi

1971 Ankara doğumludur. Evli ve iki çoçuk sahibidir. 1993 senesinde Dokuz EylülÜniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Firma ortagı olduğu Koçbeyler İnşaat Ltd. Şirketinde şantiye şefliği, proje müdürlüğü hizmetlerini yürütmüş ve keşif-hakediş konularında uzmanlaşmıştır. Kardeşi Ahmet Volkan KARA ile halihazırda devam eden şirketleri ortak olarak kurmuştur ve yönetmektedir. Enerji Kimlik Belgesi Uzmanı ve İş Güvenliği Uzmanıdır.


FAALİYET KONULARI

 

MÜTEAHHİTLİK Firma yetkilileri, 1994 yılından beri kooperatif, yap-sat, özel ve tüzel kişilere konut, sanayi yapıları yapmış, tamamlamış ve teslim ederek müşteri memnuniyeti oluşturmuştur. Yapmış olduğu işlerde üst kalitede malzeme ve işçilik kullanarak kaliteden taviz vermemiştir. Yapıların depreme dayanıklı olmasına, enerji tasarrufu sağlamasına, mimari açıdan estetik ve işlevsel olmasına önem vermektedir.

 

TİCARET Firmamız tesisat malzemesi ticaretinde İzmir’in sayılı firmalarındandır. Firmamız Ege Bölgesinde İzmir, Manisa, Muğla, Aydın illerinde 23 kişilik kadrosuyla pazarlama ve dağıtım faaliyetlerini yürütmektedir. 2005 yılından beri FIRATBORU Gıda Çarşısı Bayiliği, ESENPLASTİK Ege Bölge Ana Distribütörlüğü, DİZAYN GRUP Üst Yapı Ege Bölge Ana Distribütörlüğü, TURAN BORFİT Alt Yapı Ek Malzemeleri Ege Bölge Ana Distribütörlüğü, ARANGÜL, STANDART VANA Ek Malzamelari Ege Bölge Ana Distribütörlüğü, ÜNPLAST Üst Yapı Boruları Ege Bölge Ana Distribütörlüğü, AYSAN BORU Alt Yapı Boruları Ege Bölge Ana Distribütörlüğü, SÜRMENE PLASTİK Hortum Grupları Ege Bölge Ana Distribütörlüğü, TURKUAZ, CERASTYLE, BMS, ECA, SEREL Vitrifye Grupları Ege Bölge Ana Distribütörlüğünü yapmaktadır. FASARİT Boya ve Yapı Kimyasallarının İzmir Bayisidir.

 

MÜHENDİSLİK VE PROJE Firmamız müşteri talepleri ve ihtiyaçlarına uygun, doğru projeler üreterek, azami hassasiyetle çalışarak müşterilerin menfaatini korumayı ilke edinmiştir. Mühendisliğin temel amacı olan, bir işin en ekonomik ve işlevsel olarak çözülmesi firmamızın prensiplerindendir. Enerji tasarrufu, enerji verimliliği, ısı ve ses yalıtımı konularında çalışmalar ve çözümler üretmektedir. Enerji verimliliği konusunda http://hvkmuhendislik.com/isitma-sogutma-sistemler..." style="box-sizing: border-box; background-color: transparent; color: rgb(153, 153, 153); text-decoration-line: none; -webkit-font-smoothing: antialiased;">yüzeyden ısıtma ve soğutma sistemini geliştirmekte ve uygulamaktadır. Tek bir sistemle duvardan ve tavandan hem ısıtma hem soğutma yapılabilmektedir.

 

MÜŞAVİRLİK HVK MÜHENDİSLİK İNŞAAT İÇ ve DIŞ TİCARET A.Ş., bugüne kadar inşaatın mühendislik gerektiren her konusunda (depreme dayanıklı yapı tasarımı, çelik yapı tasarımı, ısı yalıtımı ve enerjinin verimli kullanılması, su ses ve yangın yalıtımı gibi) kendi tecrübesini ihtiyacı olan firma ve şahıslarla paylaşma gayreti içindedir.